Siyah İnci

Siyah İnci son bölüm ve tüm bölümlerini full hd kalitesinde izlemek için burayı ziyaret edebilirsiniz. 1. bölümden son bölüme kadar sezonun tüm videoları burada.

Responsive image
YAZAR
Anna Sewell
DOSYA BOYUTU
2,44 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786053327516

Siyah İnci harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Anna Sewell. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Anna Sewell'den Siyah İnci kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Anna Sewell (1820-1878): İngiltere'de Norfolk kentinin, Great Yarmouth kasabasında doğdu. İki yaşındayken Londra'ya taşınan ailesi onu başkalarını düşünmeyi, herkese nezaket ve saygı göstermeyi ilke edinen Quaker geleneğine uygun yetiştirdi. On dört yaşında bir kas hastalığına yakalanarak kısmen yatalak oldu. Geri kalan yaşamında seyahat edebilmek için küçük iki tekerlekli arabasını çeken ata bağımlı oldu. Bir atın otobiyografisi olarak kurguladığı tek kitabı Siyah İnci'yi, hastalığının ölümcül olduğunu öğrendikten sonra, son beş yılında yazdı. Kitabın esin kaynağı, hayvanlara eziyet edilmesine, özellikle de koşum atlarına sabit mengene kayışı takılmasına duyduğu büyük öfkeydi. Amacının, "insanları atlara şefkat ve sevgi göstermeye, anlayışlı davranmaya teşvik etmek" olduğunu yazmıştı. Sewell'ın ölümünden birkaç ay önce yayımlandığında büyük ilgi gören Siyah İnci, tüm zamanların en çok okunan klasiklerinden biridir. (Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 248Baskı Yılı: 2016Ciltli: Sayfa Sayısı: 248Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları