Suç ve Ceza

Suç ve Ceza. 23 Aralık 2012 tarihinde admin tarafından eklendi. YAZARI: (DOSTOYEVSKİ). Önce ölüm cezasına çarptırıldı, kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgüne çevrildi.

Responsive image
YAZAR
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU
1,36 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789755842875

Bir Suç ve Ceza kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Suç ve Ceza kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılmıştır.


Dostoyevski'nin bu romanı yalnızca ezilmişliğin ve toplumsal kötülüklerin sürükleyici trajizmini dile getirmekle kalmaz. Bu aynı zamanda en yüce yargı yeri olarak insan vicdanına ve insan aklına bir başvurudur. Dostoyevski de başkahramanıyla birlikte, yoksulluğun ve acı çekmenin her toplum için kaçınılmaz olduğunu ileri süren dönemin düşünürlerine, bunların ileri sürdükleri -kimi dinsel- düşüncelere şiddetle karşı çıkmıştır. Büyük yazar, bir hiç olarak kalmak, ses çıkarmadan boyun eğmek, her şeye sürekli katlanmak istemeyen, tam tersine, bütün varlığıyla toplumsal eşitsizliklere başkaldıran, haksızlıkla uzlaşmayan insanın ahlaki yüceliğini, tutkuyla ve coşkuyla savunmuştur..(Tanıtım Bülteninden) 


SUÇ ve CEZA. KİTABIN ÖZETİ : Dört aydır evin kirasını verememişti. Suç ve Ceza, böylesine bir çevrede, 1866 yılında yayımlandı. 1860′ta Rusya'da toprak reformu yapılmış, toprak köleliği kaldırılmıştı.